20.01.2022

Здоров'я дорослих і маленьких жителів Дніпра: які оздоровчі процедури і медичні послуги діють в терцентрі і школах

У Дніпрі для підопічних міського центру соціального обслуговування організовано широкий спектр оздоровчо-профілактичних послуг, спрямованих на підтримку їх здоров'я і гарного самопочуття. У відділеннях терцентру працюють також і фізіотерапевтичні кабінети, повідомляє «Міськрада».

З 2016 року постановою Кабміну в Україні терцентри позбавили права надавати фізіотерапевтичні послуги. Був певний період, коли такі кабінети не працювали, але завдяки підтримці міського голови Бориса Філатова рішенням сесії міськради нам вдалося відновити їх роботу на законних підставах. Наші підопічні з нетерпінням цього чекали. Все апаратне обладнання в таких кабінетах сертифіковане і вчасно проходить перевірку. Медичні сестри, які там працюють, теж проходять відповідну підготовку, — розповіла під час виїзної прес конференції 11 серпня директор міського територіального центру соціального обслуговування Наталія Біневський.

За словами завідувачки відділення денного перебування міського територіального центру соціального обслуговування в Шевченківському районі Світлани Біленко, особливим попитом серед підопічних терцентру, які відвідують денне відділення, користується саме фізіотерапевтичний кабінет.

Щоб проходити тут процедури, необхідні рекомендації від сімейного лікаря, оскільки не всім їх можна проходити за станом здоров'я. У нас є різне фізіотерапевтичне обладнання, щоб проводити електрофорез, магнітотерапію, Ампліпульстерапія, дарсонвалізацію, тубус-кварц, а також електросон, квантову, ультразвукову терапію, УВЧ. Наші підопічні — пенсіонери будь-якого віку, тому такі оздоровчо-профілактичні послуг добре впливають на підтримку їх здоров'я, — підкреслила Світлана Біленко.

Дніпрянка Галина Чіпко вже більше десяти років постійно відвідує міський територіальний центр соціального обслуговування в Шевченківському районі і радіє, що є можливість абсолютно безкоштовно і поруч з будинком приходити в денне відділення, проводити тут змістовне дозвілля та підтримувати своє здоров'я:

Тут як на курорті: різні оздоровчі гімнастичні вправи, йога, скандинавська ходьба. А зараз прийшла на черговий сеанс в фізіотерапевтичний кабінет, оскільки трохи болить коліно, а зайвий раз не хочу організм ліками навантажувати. Процедура амплипульс комфортна — йде тепло, і трохи щипет «.

Тим часом в школах Дніпра теж піклуються про здоров'я учнів. У навчальних закладах працюють медичні кабінети. Вони ліцензовані і відповідають всім вимогам.

Раніше в школу кілька разів на тиждень приходила медсестра. А з 2019-го року у нас відкрито медичний кабінет, де постійно вже працює медсестра. У разі чого вона завжди зможе надати першу допомогу. Тому педагогічний колектив, батьки — цілком спокійні за здоров'я дітей, — підкреслила директор навчально-виховного комплексу № 42 Людмила Гожая.

Зі свого боку медсестра згаданого навчального закладу Вікторія Даценко додала:

< img src = "/wp-content/uploads/2021/08/c04fe247fc833e4eeabab6cc96674819.jpg" />

Медичний кабінет обладнаний всім необхідним для допомоги. Різні випадки, коли, наприклад, у дітей болить голова, йде кров з носа. Якщо необхідно дати ліки, то попередньо дзвонимо батькам, щоб почути їх дозвіл.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *