20.01.2022

Зеленський відвідає перший запуск ракети-носія Firefly Alpha компанії Макса Полякова з Дніпра

Аерокосмічна компанія Firefly Aerospace дніпровського підприємця Макса Полякова вперше запускає свою ракету-носій Firefly Alpha в космос. Вона йшла до цього сім років. За даними Forbes, президент Володимир Зеленський планує відвідати захід, пов'язаний з запуском.

Запуск відбудеться 3 вересня.

Firefly Alpha — це ракета легкого класу, призначена для доставки вантажів на висоту 200-500 км, наприклад супутників. Ракета злетить з космодрому Ванденберг в Каліфорнії в проміжку з 4:00 до 8:00 за київським часом і в цей раз доставить на орбіту в тому числі апарат для збору космічного сміття і супутник вагою 1,5 кг. Вага всього вантажу 1000 кг. Вартість запуску Firefly Alpha $ 15 млн.

Очевидно, що після такої події імідж України і Дніпра покращиться в рази, а на держкомпанію з виробництва ракетно-космічної техніки Південмаш надійде більше іноземних замовлень, вважає вчений Андрій Колесник, начальник відділу наукових досліджень Державного космічного агентства. Firefly замовляє на Південмаш частина комплектуючих:

Українські інженери будуть забезпечені роботою, говорить Колесник. Всі дивляться, з ким співпрацює США. Запуск ракети спільно з американцями це сигнал всьому світу, що з Україною варто працювати.

Вперше в історії приватна компанія з українським корінням виробляє такий запуск, каже Володимир Усов, екс-глава державного космічного агентства. Центральний офіс Firefly Aerospace знаходиться в місті Остіні, штат Техас, а RD-центр в Дніпрі. У компанії працює 475 чоловік, з них в Дніпрі 59 осіб, за даними СпаркІнтерфакс. За словами Усова, Firefly Aerospace поки сприймають як компанію другого ешелону. Не так, як SpaceX, звичайно, говорить він.

Колесник погоджується, але вдалий запуск ракети Alpha може це змінити, і Поляков стане на крок ближче до вищої космічної лізі.

Firefly також розробляє среднетяжелую ракету Beta такого ж класу, як і Falcon 9 Ілона Маска. Важливо показати, що компанія вміє запускати ракети: це допоможе залучити фінансування і відкриє нові можливості, каже Колесник.

Том Маркьюзік, CEO Firefly Aerospace, ще 4 травня говорив Forbes, що після запуску ракети Alpha компанія планує залучити $ 300 млн.

Ми почнемо другий, більший раунд залучення інвестицій, який дозволить Firefly повністю виконати свій бізнес-план по розробці нових космічних апаратів і ракет-носіїв, повідомив Маркьюзік.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *