24.05.2022

Життя триває: скільки дітей народилося у Дніпрі та області за тиждень війни

З початку військових дій у Дніпрі та області народилося 344 дитини — 174 хлопчики та 170 дівчаток. За останню добу — 55 дітей, з яких 23 хлопчики та 32 дівчинки. Про це на брифінгу розповіла Олена Рибка, головний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА.

Усі діти народилися у лікарнях. Також чиновник запевнила всіх, хто чекає на малюка — на час тривоги в області є обладнані укриття, куди спускається персонал і вагітні. Місця вистачає і все готове: медикаменти, їжа, засоби догляду за новонародженими.

Дуже допомагають волонтери – вони везуть до лікарень допомогу. Навіть ту, що ніхто не просив, — каже Олена Рибка.

У ДніпроОДА запевняють: жодна медустанова не відмовить вагітній у допомозі – не бійтеся звертатися. Досвід ухвалення пологів масово є у Дніпрі ще з 2014 року, коли приймали вагітних із Донбасу. Зараз у лікарнях області перебувають 10 жінок із Харківської та Запорізьких областей на різних стадіях вагітності, які мають загрозу переривання або ГРВІ.

Інші жінки з Харківської області вже народили. Вони отримали форму 103, згідно з якою можуть зареєструвати дитину в будь-якому РАГСі. Такий закон діє у воєнний час.

Олена Рибка попросила звернутися до медустанов усіх вагітних, що прибувають і планують жити і народжувати в нашій області. Якщо пологи скоро – треба звернутися до пологового стаціонару, якщо вже відбуваються – швидка допомога. Якщо просто вагітні – у центри першої медико-санітарної допомоги. Звертайтеся навіть якщо втратили картку — вас оглянуть і дадуть рекомендації, що робити далі.

Якщо захворіла дитина — теж звертайтеся: якщо ситуація не екстрена, не потрібно дзвонити в швидку, краще звертайтеся до медичних центрів.

>

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *