20.01.2022

Зіркові гості, презентації, воркшопи та інтерактивні виставки: в Дніпрі почався IV Міжнародний книжковий фестиваль «Book Space»

Третього вересня на Фестивальному причалі стартував триденний IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Space. Захід проходить за підтримки програми Бориса Філатова Культурна столиця. 250 учасників фестивалю зокрема, США, Бельгії, Фінляндії, Греції, Польщі, Туреччини, Гани та Філіппін. Цього року тема Нова близькість/New Intimacy.

Ідея близькості особливо цінується після ізоляції, яку змусив нас відчути на собі минулий рік. Дуже важливо, коли сьогодні люди можуть прийти на фестиваль, взяти в руки книгу і ще поспілкуватися між собою та з видавництвами. Тому, вважаю, особливістю цього заходу є його офлайн-формат, сказав голова художньої ради при міському голові Григорій Гельфер.

Зі свого боку позаштатний радник міського голови Дніпра з питань культури Євген Гендін додав: Book Space варто відвідати, тому що тут можна знайти багато цікавих і якісних книг, тут проводиться маса захоплюючих зустрічей, сюди з'їжджаються багато цікавих людей і це відбувається раз на рік. Тут безумовно класно, адже можна отримати дуже потужний інтелектуальний і духовний заряд.

На Фестивальному причалі встановлено 7 спеціальних павільйонів з подійними сценами: павільйон фокусної теми Нова близькість, павільйон інновацій Бібліотека ХХI, дорослий павільйон, дитячий павільйон, павільйон майстерка, Сцена над водою і музично-поетична сцена. Всього протягом 3-х днів фестивалю тут відбудеться понад 150 подій. Серед них: дискусії, лекції, презентації, зустрічі з авторами і авторки, воркшопи, поетичні читання, музичні події тощо.

Ми намагалися створити різні події від інтелектуально складних до популярних. На гостей чекає безліч різних воркшопів, які розраховані і на дитячу аудиторію.

Фахівці галузі також знайдуть для себе багато нового і цікавого в новій професійною програмою, яку ми в цьому році запустили вперше. У ній ми намагалися зосередитися на новій реальності, з якою зіткнулися видавці під час пандемії і тих рішеннях, які були прийняті, щоб вийти з того становища, прокоментувала креативна директор фестивалю Юлія Лактіонова.

Звичайно, на фестиваль запрошені відомі письменники, серед яких вже постійної гостею є Ірена Карпа.

Я очікую, що на фестиваль прийдуть не тільки ті люди, які читають книги, дивляться якісне кіно і розбираються в хорошій музиці. Є така ймовірність, що сюди зайдуть ті, хто прочитав у своєму житті три книги: першу, синю і буквар. І тут вони, які ніколи не цікавилися українською або міжнародної культурою, раптово для себе щось візьмуть. Це така частина м'якої українізації та пропаганди сучасної конкурентоспроможної культури, яка у нас є і яку потрібно вивести в люди, сказала письменниця.

На фестиваль вперше запрошені також нові, але не менш відомі особи. Так, модераторкой фокусної теми Нова близькість в цьому році стала українська телеведуча, громадський діяч, засновниця і директор Дикого Театру Ярослава Кравченка:

Якщо говорити про програму заходу, то дуже круто, що вона збалансована, тут різноманітність напрямків. Головне це те, що тут є книги. Ти можеш щось цікаве почути, якщо тебе це зачепило, то знайти книгу на цю тему і забрати з собою ці знання.

Фестиваль триватиме до 5 сентября.Больше про Book Space шукайте на офіційному сайті https://bookspacefest.com
Детальна програма заходів по посиланню https://bookspacefest.com/Home/Program

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *